رد کردن این محتوا

مسابقه ی برنامه نویسی آنلاین ACM

در مقاله ی معرفی مسابقات برنامه نویسی و برنامه سازی در مورد انواع مسابقات برنامه نویسی توضیحاتی دادیم در این مقاله قصد داریم مسابقات ACM که به صورت آنلاین برگزار می شود صحبت کنیم.

مسابقه ی ACM آنلاین

بسیاری از دانشگاه‌های سراسر جهان برای اینکه مسابقه دهندگان خود را همیشه آماده نگهدارند شرایطی را برای آن‌ها فراهم می کنند که در هر زمان بتوانند سوالات ACM را حل کنند و مورد داوری قرار دهند تا همیشه آماده‌ی مسابقه باشند.

برخی از این سایت ها اجازه‌ی عضویت شرکت کنندکان از خارج از دانشگاه را نیز می‌دهند که به کمک آن‌ها عموم کاربران می‌توانند خود را در معرض محک سوالات ACM قرار دهند.

معرفی وبسایت‌های ACM آنلاین

وبسایت‌های زیادی در سطح وب وجود دارند که اجازه ی حل سوالات ACM و داوری آن‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و کاربران را با هم مقایسه می کنند و به آن‌ها امتیاز می دهند. در زیر به چند نمونه از معروفترین های آنها اشاره می کنیم.

۱- وبسایت CodeForces

وبسایت Code Forces

وب سایت CodeForces که توسط Telegram پشتیبانی می شود شامل تعداد زیادی سوالات ACM با دسته بندی های مختلفی است و کاربران می توانند سوالات را حل کنند و با ارسال کد‌ها به CodeForces از صحت جواب اطمینان پیدا کند.

همچنین این وبسایت امکان مرتب سازی سوالات بر اساس میزان سختی سوال را به کاربران میدهد و در فواصل زمانی مختلف که قبلا در سایت اعلام می کند اجازه ی شرکت در مسابقات این وبسایت را نیز به کاربران می‌دهد.

یکی از نکات مثبت این سایت برای کاربران تازه وارد اعلام نام الگوریتم هایی است که در حل سوال مورد نیاز است.

 

۲- PKU JudgeOnline

وبسایت POJ

وبسایت PKU JudgeOnline یکی دیگر از وبسایت های داوری آنلاین است که توسط دانشگاه Peking University مدیریت می شود و دسترسی برای عموم آزاد است. تقریبا تمامی سوالاتی که در این سایت مطرح میشود بر گرفته از مسابقات ACM گذشته است.

این وبسایت نیز اجازه ی مرتب سازی سوالات براساس میزان سختی را به کاربران خود می‌دهد.

۳- Kattis

وبسایت Kattis

وبسایت Kattis یکی دیگر از وبسایت های ارائه خدمات داوری آنلاین است که کاربران را بر اساس میزان سوالات حل شده، امتیاز کسب شده، دانشگاه و کشور دسته بندی و رتبه بندی می کند. بسیاری از سوالات این وبسایت برگرفته از مسابقات ACM برگزار شده در گذشته است.

 

از چه زبان برنامه نویسی برای حل سوالات می توان استفاده کرد ؟

برای هر کدام از وبسایت ها مجموعه ای از زبان های برنامه نویسی برای کاربران در نظر گرفته شده است. معمولا همه ی زبان‌های برنامه نویسی معروف را می توان در این سایت‌ها استفاده کرد . از جمله زبان های برنامه نویسی معروف می توان به C , C++ , Java , Python و … اشاره کرد.

کدام زبان برنامه نویسی بهتر است ؟

بسته به سوالات مطرح شده می توان زبان های برنامه نویسی مختلفی استفاده کرد ولی به صورت کلی به دلیل محدودیت زمانی برای حل سوالات معمولا بهتر است از زبان C , C++ استفاده شود. توجه داشته باشید که زبان های برنامه نویسی مثل Java , Python که سرعت پایین تری در اجرا دارد دارای Time Factor هستند. مثلا اگر برنامه ی نوشته شده با زبان C یک ثانیه برای اجرا فرصت داشته باشد همان سوال با Java با احتصاب ضریب زمان ۱.۵ ثانیه فرصت خواهد داشت.

از کدام وبسایت شروع کنیم ؟

پیشنهاد digiways برای شروع استفاده از وبسایت CodeForces است چرا که دسته بندی ها و مسابقات متنوع و مختلفی دارد و با راهنمایی کاربران سعی در افزایش توانایی آن‌ها دارد.

منتشر شده مسابقات برنامه نویسی

اولین نظر دهنده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *