رد کردن این محتوا

نرم افزار مدیریت فایل کلاغ (CrowFM)

CrowFM یک نرم افزار مدیریت فایل برای سیستم عامل های مختلف است که برپایه Chromium Embedded Framework ساخته شده و قابلیت های مختلفی در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

مقدمه

در پست های گذشته در مورد Chromium Embedded Framework صحبت هایی کردیم. یکی از ویژگی های این فریمورک امکانات جانبی زیادی است که در اختیار برنامه نویس قرار می دهد.

از جمله ی این امکانات می توان به نمایش فیلم و نمایش فایل های PDF اشاره کرد، به علاوه امکان نمایش تصاویر و پخش فایل های صوتی را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد. بنابراین برای ساخت نرم افزار مختلف می توان از این Framework استفاده کرد.
امکاناتی که CEF در اختیار کاربران قرار میدهد به حد اعلا نیستند و در حد رفع نیاز وبسایت های مختلف طراحی شده اند بنابراین نرم افزارهای ساخته شده با این سیستم به سختی بهترین نرم افزار ممکن خواهند شد مگر اینکه موضوع نرم افزار شباهت زیادی با ماهیت این فریمورک داشته باشد.

CrowFM چیست ؟

CrowFM یک نرم افزار مدیریت فایل برای سیستم عامل های مختلف است که برپایه Chromium Embedded Framework ساخته شده و قابلیت های مختلفی در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

در حال حاضر مراحل اولیه ی توسعه ی این نرم افزار مدیریت فایل در سیستم عامل Linux در حال توسعه است و هدف گذاری اولیه این نرم افزار سیستم عامل لینوکس می باشد.

چرا CrowFM بر پایه ی CEF طراحی شده است ؟

همانطور که در مقدمه گفته شد CEF امکانات زیادی در اختیار کاربر خود قرار می دهد که البته در حد اعلا نیستند. یکی از امکانات مهم نرم افزار های مدیریت فایل امکان نمایش ـ پیش نمایش هایی از فایل های موجود در کامپیوتر است که به کمک CEF به راحتی قابل اجرا می باشد.
امکان ساخت محیط کاربری با کمک HTML و JavaScrip و CSS یکی دیگر از برگ های برنده‌‌ی فریمورک CEF می باشد.

CrowFM چه امکاناتی دارد ؟

در حال حاضر امکانات زیر را برای CrowFM در نظر داریم.

1- پیش نمایش فایل های ویدیویی : با کمک امکانات CEF و با استفاده از کتابخانه های FFmpeg فایل های تصویری مختلف را به صورت پیش نمایش به کاربر نمایش دهیم.

2- پیش نمایش تصاویر به صورت بند انگشتی (Thumbnail)

3- نمایش تصاویر

4- نمایش فایل های سورس به صورت هایلایت شده

5- پیش نمایش متون مختلف

6- امکان پیش نمایش فایل های HTML

7- ویرایش فایل های HTML

8- پیش نمایش فایل های PDF

9- نمایش فایل های PDF

10- ترمینال و کنسول درونی

11- پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف

12- آزاد و باز متن

CrowFM را از کجا پیدا کنیم ؟

در حال حاضر CrowFM بر روی گیت در سایت GitHub قرار داده شده است که می توانید سورس برنامه را از آنجا دانلود کنید و بعد از کامپایل از این نرم افزار استفاده نمایید.

آدرس گیت نرم افزار مدیریت فایل CrowFM.

منتشر شده CrowFM

اولین نظر دهنده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *