رد کردن این محتوا

بررسی اجمالی نرم افزار ساز React-Native

مقدمه

در مقاله های قبلی در مورد برنامه نویسی به روش هیبرید و Native صحبت و نمونه هایی از آن‌ها را معرفی کردیم. برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به Ionic و Cordova.

روش برنامه نویسی دیگر برای ساخت برنامه ها استفاده از زبان های cross-platform است. برنامه های ساخته شده در این زبان ها معمولا به زبان Native در سیستم عامل مقصد ترجمه می شوند و سپس توسط کامپایلرهای زبان مقصد به نرم افزارهای سیستم عامل مقصد تبدیل می شوند. یکی از زبان های مورد نظر JavaScript است که با کمک React-Native این خواسته را براورده کرده است که در ادامه در مورد آن صحبت می کنیم.

React-Native چیست ؟

React-Native یک Framework به زبان JavaScript است که توسط Facebook و Instagram توسعه پیدا کرده و در سال 2013 به صورت رایگان و متن باز بر روی سایت GitHub در دسترس عموم قرار گرفت. این Framework ابتدا فقط برای سیستم عامل iOS ارائه شد و بعد برای سیستم عامل اندروید نیز در اختیار کاربران قرار گرفت.
در این Framework نرم افزار با زبان JavaScript نوشته می شود و سپس توسط این Framework به نرم افزار بومی (Native) سیستم عامل مقصد کامپایل می شود.

چرا از React-Native استفاده کنیم ؟

چند دلیل عمده برای استفاده از React-Native وجود دارد که به بعضی از آن‌ها اشاره می کنیم.
اولین دلیل استفاده از این Framework داشتن یک کد برای سیستم عامل های مختلف است که سرعت توسعه ی نرم افزار را بالا می برد. همچنین هزینه های نگهداری را پایین می آورد و به استارت آپ ها این امکان را می دهد که بر روی ایده های خود تمرکز کنند. از طرفی چون به صورت Native (بومی) کامپایل و اجرا می شوند به برنامه نویس اجازه می دهد از بیشتر امکانات سخت افزار و سیستم عامل و نرم افزار های دیگر استفاده کند.

رابط کاربری که React-Native تولید می کند مشابه ظاهر کاربری دیگر نرم افزار ها در سیستم عامل مقصد بوده و حس خوبی برای کاربران فراهم می کند.
به دلیل طراحی نرم افزارهای زیاد و همچنین شرکت قدرتمند Facebook کتابخانه های کاملی برای شروع کار با این Framework وجود دارد و در ماه های اخیر استفاده از React-Native به سرعت افزایش پیدا کرده است.

graphgoogletrends

چه نرم افزارهایی با React-Native ساخته شده است ؟

نرم افزار های متنوعی با React-Native ساخته شده است می توانید در اینجا لیستی از آنها را ببینید.

اطلاعات بیشتر را از کجا کسب کنیم ؟

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع کار با React-Native به اینجا مراجعه کنید.

منتشر شده بررسی نرم افزار

یک نظر

  1. حسن حسن

    ممنون که این مطلب مفید رو منتشر کردین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *