رد کردن این محتوا

آموزش ساخت ابزارک برای وبلاگ ها

ابزارک چیست ؟

ابزارک مجموعه ای از کدها در زبان های مختلف برنامه نویسی می باشد که در نهایت به کدهای جاوا اسکریپت و HTML و CSS تبدیل می شوند و خدماتی به کاربران وبلاگ یا وبسایت ارائه می دهند.

چرا ابزارک ها جذاب هستن ؟

به دلیل تعداد زیاد وبلاگ ها و وبسایت ها ساخت ابزارک های جذاب می تواند کاربران زیادی را به سمت شما هدایت کند.
و همچنین می توانید بخشی از ترافیک کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنید و همچنین می توانید از فروش ابزارک ها درآمد کسب کنید و….

صاحبان وبلاگ ها چگونه می توانند از ابزارک ها استفاده کنند ؟

معمولا هر ابزارک کد کوتاهی از جاوا اسکریپ دارد که صاحبان وبلاگ با قرار دادن آن در وبلاگ خود می توانند از امکانات ابزارک استفاده نمایند.

آموزش ساخت ابزارک

در این آموزش ابزارک نمایش ذکر هفته در وبلاگ را با هم فرا خواهیم گرفت.

پیش نیاز ها

به صورت کلی برای ساخت ابزارک به یک زبان برنامه نویسی مثل PHP و زبان های طراحی صفحه های اینترنتی شامل HTML, CSS, JAVAScript نیاز داریم.
علاوه بر موارد گفته شده در بالا به اطلاعات و مواردی که قصد نمایش آنها را داریم نیز نیاز داریم و باید از قبل آنها را آماده کنیم.
در این آموزش من از طرح های دوست هنرمندم برای نمایش ذکرها استفاده می کنم.
همچنین نیاز به یک هاست دارید تا این ابزارک را روی آن هاست کنید.

ساختار فایل های پروژه

در این پروژه از یک فایل today.php و هفت تصویر که هر کدام ذکر یک روز می باشد استفاده می کنیم. تصاویر ذکر ها را در یک پوشه ی جداگانه به نام Images قرار می دهیم.

کد فایل today.php

توضیحات کد

همانطور که توضیح دادیم نتیجه ی اجرای کدهای PHP باید یک کد جاوا اسکریپت باشد تا صاحب وبلاگ بتواند از ابزارک استفاده کند. در نتیجه کدهای بالا فقط یک سری کد document.write ایجاد می کند که کد های جاوا اسکریپت هستند این کدهای جاوا اسکریپت نیز کدهای HTML تولید می کنند و منجر به نمایش ابزارک در وبلاگ می شوند.

در خط اول کد شماره روز هفته را توسط PHP دریافت می کنیم. توجه داشته باشید که نمیتوان روز هفته را با جاوا اسکریپت دریافت کرد، چرا که این امکان وجود دارد که  تاریخ سیستم کاربر نادرست باشد و از آنجا که جاوا اسکریپت بر روی کامپیوتر کاربر اجرا می شود نتایج نادرستی حاصل خواهد شد.

در خط سوم تصویر ذکر روز را به سایت اضافه می کنیم و به این صورت تصویر ذکر در سایت یا وبلاگ کاربر نمایش داده خواهد شد. از آنجایی که ممکن است تصویر از ستون وبلاگ کاربر بزرگتر باشد، برای جلوگیری از بهم ریختگی تم وبسایت حداکثر طول عکس باید ۱۰۰٪ باشد که در کد CSS نوشته شده در همین خط لحاظ شده است.
توجه داشته باشید به جای PATH_TO_TOOL_DIRECTORY باید آدرس پوشه ی ابزارک را قرار دهید.

روش استفاده از ابزارک در وبلاگ

برای استفاده از ابزارک کافیست وارد پنل کاربری وبلاگ شده و در قسمت ویرایش قالب وبلاگ کدهای زیر را وارد کنید.

<script src="http://digiways.ir/wp-content/other-content/zekr-hafte/today.php"></script>

نمونه ی ابزارک ذکر هفته

منتشر شده آموزش

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *